Kuppelmajad – mobiilne ja soodne alternatiiv tavaelamutele

Kuppelmaja on juba väljakujunenud disain, mis aga kogub taas populaarsust.

Kuppelmaja trend on muutumas üha populaarsemaks, eriti kui läheneme soojemale hooajale. Võimalusi oma kinnisvarast maksimumi võtta on palju – paigutada saun, rajada terrass või lihtsalt leida kõigele eelnevale suurepärane alternatiiv nagu kuppelmaja müük. Üheks selliseks võimaluseks on täisväärtusliku kuppelmaja paigutamine kinnistule. Aga enne kui me kaalume kõiki eeliseid, mis üldse on kuppelmaja?

Kuppelmajad, mis need on ja miks kuppelhoone võiks sulle sobida?

See on üsna iseenesestmõistetav ja vastus peitub nimes – kuppelmajad on lihtsalt tavalised kodud (aga need võivad olla ka väikeseks laienduseks teie kinnistule) kupli või iglu kujul. Kuigi kuppelmajas elamine ei sobi kõigile, on neil tavapäraste ehitusprojektide ees palju eeliseid.

Enne mõnda neist süvenemist on kuppelmajade üks ilmsemaid eeliseid vau-faktor. Need on mõnus vaheldus, eriti kui elate sarnaseid eluasemeid täis naabruses.

Sel ajal kui me sellega tegeleme, peaksite kaaluma ka olemasolevaid kuppelmajade tüüpe. Esimesse tüüpi kuuluvad nn geodeetilised kuppelmajad, kuid see tähendab lihtsalt, et nende konstruktsioon koosneb hulktahukatest, nii et maja koosneb omavahel ühendatud kolmnurkadest.

Järgmine levinud tüüp sisaldab monoliitseid kuppelmajad. Sellised kuppelmajad on ehitatud ühest paksusest materjalikihist, mis tavaliselt muutub betooniks, kuid võib kasutada ka teisi. Kuigi see ei pruugi nii kõlada, näevad monoliitsed kodud tegelikkuses palju paremad välja kui paberil.

Lõpuks on ka jurta kuppelmajad. Kuigi seda tüüpi kuppelmajad ei ole täpselt nagu tavalised jurtad, pakuvad seda tüüpi kuppelmajad sama teisaldatavust, kuid kaasaegse pöördega. Kaasaegsed materjalid, ehitusviisid ja disainilahendused.

See pole aga kaugeltki kõige ammendav nimekiri ja täpselt oma maitsele vastavad kuppelmajad leiad hõlpsasti – Kaup24 ja Hansapostis on palju soodsaid valikuid, nii et sa ei pea kaugelt otsima.

Kuppelmaja majutus

Väärib märkimist, et kuppelmajad on lisaks traditsioonilise laiendusena imekaunile välimusele muutunud ka nõutud puhkusekohaks – selle populaarsus on tõusuteel ja kuppel majutus on üks parimaid valikuid. Liikuvuse tõttu saab neid paigutada kõige maalilisematesse kohtadesse, tuues kaasa kõik hotellitoa eelised.

Ükskõik, kas valid Tahkuranna kuppelmaja või mõni muud kuppelmajad Eestis, võid olla kindel, et kogu kodu jääb sulle hea hinnaga. Kui arvestada, kui palju selle hinna eest saate, muutub kuppelmaja rent üsna odavaks. Kuppelmajad Eestis on palju, seega ei teki probleeme endale sobiva koha leidmisega.

Millised on siis teised kuppelmaja eelised?

Kuigi kuppelmajad on pehmelt öeldes ebatavalised, on selle ostmisel palju varjatud eeliseid, olenemata sellest, kas plaanite seda kasutada täisväärtusliku koduna või lihtsalt kinnisvara juurdeehitusena.

  1. Energiatõhusus on vaieldamatult üks olulisemaid eeliseid. Seda seetõttu, et kuppelmajadel on üldiselt hea ringlus ja suurepärane isolatsioon, mis võimaldab säästa energiakulu. See muudab need väga energiatõhusaks, eriti võrreldes teiste kaasaegsete võimalustega.Väike mainimine on veel see, et kuppelmajade ehitusviisi tõttu on üldiselt võimalik säästa ka elektrit, kuna päikesevalgust saab ruumide vahel ühtlaselt ümber jaotada.
  2. Samamoodi jätkates on kuluefektiivsus ka oluline eelis, millega kuppelmaja ostmisel arvestada. Kuppelmaja hind sõltub mitmest tegurist, kuid see ei ole probleem. Olenemata sellest, kas ostate valmis maja või ehitate selle nullist (kuppelmaja ehitus on soodsam, kui tundub), on teil hea meel teada saada, et need on paljudest kaasaegsetest majadest oluliselt odavamad tänu vähem kasutatud materjalidele, heale isolatsioonile (nagu eelnevalt mainitud) ja keskkonnasõbralikule ehitusele. Selle ehitamine on ka tavaliste majadega võrreldes üsna lihtne.
  3. Paindlikkus on veel üks suur eelis. Kuppelmajad pakuvad sulle ruumi muuta need kõigeks, mida hing ihkab – olgu siis otsustatud, et vajad kodukontorit, soovid eraldi külalistemaja või lihtsalt kohta, kus pärast pikka päeva lõõgastuda. Kuppelmajad võivad olla selleks kõigeks suurepärased. Veelgi parem, nende konstruktsioon ja autonoomia muudavad need suurepäraseks valikuks iga ilmaga. Kuppelmaja elab üle iga ilmaga, ka Eestis.
  4. Lõpetuseks tasub mainida, et kuppelmajad on võrreldes tänapäevaste kodudega ülimalt vastupidavad. Nende tugev konstruktsioon tähendab, et saate pikemas perspektiivis säästa ka renoveerimis- ja remondikulusid. See on win-win!

Tore on ette kujutada, et ühest lihtsast hoone kupliga võib nii palju kasu olla. Üldiselt oleks kuppelmaja suurepärane ost, kui otsite väikest ja soodsat kohta oma kinnisvara täiendamiseks, kuna see pakub suurepärast paindlikkust.