Aiamööbel mõnusaks ajaveetmiseks pere ja sõpradega

Armastad kostitada enda pere ja sõpru parimate maitseelamuste ning õdusate koosviibimistega? Mahukas ja praktiline aiamööbel aitab sul neid kõiki õdusaid õhtuid korraldada oma koduaias sooja päikese käes või müstilise tähistaeva all. Milline aiamööbel on praktiline ja vastupidav ning kuidas seda valida? Kas valida mõni aiamööbli komplekt või kombineerida erinevaid mööbliesemeid? Aitame sul luua tõeliselt mugava terrassi, kus saad kõiki oma kallimaid inimesi võõrustada ja leida ka endale aega puhkamiseks.

Aiamööbel, mis peab päriselt ka vastu

Aiamööbel peab olema vastupidav. Vaatamata sellele, et selle kasutusaeg on aastas umbes kolm kuni neli kuud, pead see olema valmistatud materjalist, mis on ilmastikukindel, et pidada vastu nii temperatuuri kõikumistele kui ka päikesekiirgusele ja vihmale. Ilmastikukindel aiamööbel on loodud selleks, et see püsiks pikka aega õues ja et selle korralikul hooldamisel saab seda kasutada mitmeid hooaegasid järjest. Seetõttu peaks olema aiamööbli esimeseks kriteeriumiks nii materjali kui ka konstruktsiooni kvaliteet. Pööra sellele rohkem tähelepanu kui esteetikale, sest niisama esteetiline aiamööbel ei pruugi sind nii kaua teenida. Sinu suvemööbel peab olema mõeldud välitingimustes kasutamiseks, ära osta õue mööblit, mis pole selleks mõeldud, sest selle eluiga ei jää tihtipeale pikaks. Vali kas rotang, metall, puit või plastik, mida on kasutatud mõne meelepärase aiamööbli valmistamiseks. Siin juba on küsimus maitses.

Kui aiamööbel valitud, siis pea meeles, et pika eluea ei anna mitte ainuüksi kvaliteetne materjal, vaid ka regulaarne ja õige hooldus. Olenevalt sinu valitud aiamööbli materjalist, on hooldusvõtted erinevad, seetõttu tutvu alati hoolduse nippidega, mida tootja on välja toonud. Aiamööbli hooldamine ei ole üldjuhul midagi keerukat, tõmba tööriided selga ja teosta vajalik hooldus enne ja/või pärast hooaega.

Esteetiliselt kaunis aiamööbel

Kui eelmises lõigus mainisime, et esimene asi, millest aiamööbli valimisel lähtuda ei tohiks on välimus, siis nüüd kui oled kindel juba toote või materjali kvaliteedis, saad valida just sellise disainilahendusega toote nagu sulle meeldib. Aiamööbel peab siiski ka olema ilus ja terrassile sobima. Unustada ei tasu ka funktsionaalsust ja praktilisust, sest seda on siiski vaja selleks, et sul oleks piisavalt istumiskohtasid grillõhtute korraldamiseks. Vali piisavalt suur laud, söögitoolid ja loo nurgake, kus on grill ja väikene köögitasapind, mis on mõeldud õuetingimustesse. Aseta terrassile ka mugavamaks istumiseks rotangist aiadiivan või lamamistoolid, millele saab mõnusamalt pikalt või istuma seada. Ära unusta ka valgust ja erinevaid dekoratsioone, mis kogu mööbli valikuga kokku sobib. 

Aiamööbel võib olla nii minimalistliku disainiga kui ka silmapaistvate detailidega. Minimalistlike joontega aiamööbel on sobiv valik uuselamusse, mis on põhjamaise lihtsa stiiliga. Nii harmoneerub kogu terrassi ala kogu majaga. Kui sa elad hoopiski palkmajas, võid kasutada julgemaid lahendusi. Vali aiamööbel, mis täiustab sinu maja disaini. Sinna võiks sobida nii puidust kui ka metalli detailidega aiamööbel. Mõtle läbi kogu interjöör ja loo unistuste aianurk, kus on hea aeg maha võtta, visata varna tööriided ja puhata iseendaga või koos kallite inimestega.