Mida vaadata sobiva varikatuse valimisel?

Varikatused on ütlemata vajalikud ajaveetmise kohad võttes arvesse meie muutlikku kliimat – üks hetk sajab vihma, teine aga paistab päike kõrgel taevas või hoopiski… juunikuus sajab lund! Lisaks ilmale on segavaks faktoriks ka sääsed, mis mõnusa suveõhtu võivad parajaks peavaluks muuta.

Home4You valikus olevad varikatused on nii sääse- kui ka ilmakindlad – pakkudes kaitset sääsepinina ja vihmavalangute eest. Meie varikatused on polüesterkangast seinakardinatega ja mitmel varikatusel on komplektis ka sääsevõrgud.
Lisaks varikatustele on valikus ka suure mahutavusega peotelgid, mis mahutavad palju rahvast ja kaitsevad ka kõige kiuslikuma tuule ning vihma eest. Peotelkidel on kilega kaetud aknaavad, mis lasevad sisse päevavalguse ning pimedas muudavad ümbritseva kumavaks ja maagiliseks maailmaks. Kuidas leida aga just see õige varikatus, mis sobiks sinu aeda just nagu valatult?

Eesmärk, eesmärk ja eesmärk

Kas varikatus sinu aias on pigem mõnusateks grillõhtuteks perekeskis, maakodus hetkeliseks päikese- ja vihmavarjuks muutuvas suveilmas või hoopis suurejooneliste suviste aiapidude südameks? Varikatuse tüüp tuleks kindlasti valida vastavalt selle kasutusotstarbele – peotelgid on minimalistlikuma disainiga ja võtavad rohkem ruumi, sääsevõrguga varikatus sobib ideaalselt kiireks lõõgastuseks maakodus ning kangast kardinatega varikatus tekitab hubase õhkkonna igas aias ja igas olukorras. Interjööri veebileht houzz.com.au annab inglise keelses artiklis nõu kuidas varikatust valida.

Väike, keskmine või suur varikatus

Teine punkt, mida tuleks varikatuste ostmisel jälgida on nende suurus. Sellisel puhul tasuks arvesse võtta aia üldist suurust ning järjekordselt varikatuse eesmärki. Meie varikatuste valikust leiab sobiva suurusega varikatuse igaüks – olgu siis selleks pisike katusealune grillimiseks või peoliste avar peotelk. Viimaste suurused algavad 4×4 meetrist ja lõpevad 6×12 meetriga. Grillimiseks mõeldud varikatused varieeruvad suuruselt 2,4×1,7 meetrist 2,7×1,5 meetrini.

Materjali maagia

Varikatuseid leidub erinevatest materjalidest – olgu selleks polüestri ja metallkonstruktsiooni kombinatsioon, kile või polüeteen. Materjalid ning nende eri variatsioonid on tähtsaks osaks aia või suvekodu üldilmest. Polüeteenist peotelgid on ilmastikukindlad, kuid nende välimus ei ole just kõige hubasem ja soojem. Polüesterkangast kardinatega peotelgid on oma välimuselt ja materjalilt kõige esteetilisemad ning silmale ilusaimad. Terasest varikatused on eelkõige sobivad statsionaarselt kasutamiseks ning grillimiseks – nii kahjustab grillist tulev kuum ja suitsune õhk selle välimust kõige vähem ja varikatus püsib kauem ilusana.