Kuidas sisustada piiratud eelarvega aianurka või terrassi?

Kevad on taas ukse taga ning paljud hakkavad mõtlema sellele, kuidas sisustada enda terrassi, aianurka või hoopiski rõdu. Õues veetmine on väga oluline osa meie kevadisest ja suvisest ajast, mistõttu võiks sinu õuenurk olla imeline ja mugav koht, kus raamatut lugeda, süüa valmistada või hoopiski niisama istuda. 

Mida sa soovid kujundada?

See, kuidas kujundada enda aianurka, terrassi või rõdu sõltub sellest, mida sa soovid kujundada ning milliseks. Kõige lihtsam on sisustada rõdu või väiksemat terrassi. Natukene keerulisem ja kulukam on seda teha kogu aia, suurema terrassiga, kuid ka see ei pea olema kallis. Kõige olulisem, mida sa vajad nii rõdul, terrassil kui aias, on välimööbel. Välimööbel peab olema ilmastikukindel ja vastupidav. Sa võid poest leida mööbli, mis on valmistatud puidust, metallist, plastikust kui ka rotangist. Nendel kõikidel materjalidel on omad eelised ja mõned puudused. Vali just selline välimööbel, mis sulle meeldib ja sinu vajadustele vastab. 

Puidust mööbel on alati klassikaline ja ajatu valik, mis ei lähe moest ja mida saab kombineerida paljude erinevate stiilidega. Täispuidust mööbli soetamisel tuleb aga arvestada, et selle eest tuleb ka regulaarselt hoolt kanda, et see näeks kaunis välja ja peaks kaua vastu. 

Väga vastupidavad on ka erinevad plastikust ja rotangist mööbliesemed. Rotang on paljude eestlaste lemmik – sellest on valmistatud nii erinevad lauad, õue toolid, diivanid ja palju muud. Aseta välidiivanile pehmed katted peale ja saadki mugavalt pikutada ja nautida kaunist ilma. Kas pole mitte tore? Rotangmööbli üheks eeliseks on ka selle kergus – sellest on valmistatud palju suuri mööbliesemeid, aga need ei ole üldse rasked, seega saad lihtsal viisil enda terrassi ümber kujundada ja mööbliesemeid liigutada.

Vali välja dekoratsioonid

Välimööbel ei ole aga ainus asi, mida sa vajad enda õuenurga kujundamiseks. Kui sul on mööbel olemas, siis tasub mõelda sellele, kuidas tuua rohkem hubasust. Nüüd tulevad mängu erinevad taimed, tulukesed, küünlad ja kõik muu, mis toob igasse aianurka juurde soojust ja hubasust. Just need dekoratsioonid on asjad, mis annavad viimase lihvi kogu sinu aianurgale. Mis veelgi parem, dekoratsioonid ei ole niivõrd kallid ja annavad nii palju juurde. Vali välja mõnusad tulukesed, mis riputada enda terrassile, rõdule või aianurka. Selleks saad kasutada kas mõnda puud, varjualust või midagi muud, kuhu peale need asetada. Teiseks planeeri erinevaid taimi, soeta suuremad potid, istuta sinna enda lemmiklilled, aga miks mitte ka maitsetaimed. Aastaringseks kasutamiseks sobivad ka erinevad kunsttaimed, näiteks kõrrelised või midagi muud, mis sulle meelepäraseks on. Viimaseks, leia poodidest erinevad laternad ja küünlaalused, mida kasutada õhtusel ajal ja anda olemisele palju romantilist valgust juurde. Kui sinu aias on rohkem ruumi, võid planeerida ka väiksema lõkkeaseme, kus ümber istuda ja jahedamatel õhtutel end soojendada.

Ole leidlik ja kujunda enda aianurgast just selline pesa nagu sa soovid!